יום רביעי, 26 במרץ 2014

עונת 2015-2014: האופרה הישראלית חוגגת 30 שנות פעילות בעונה חגיגית, מגוונת וייחודית.מאת: שרית יוכפז

עונת 2015-2014:
האופרה הישראלית חוגגת 30 שנות פעילות
 בעונה חגיגית, מגוונת וייחודית: 

בכורה עולמית לשתי אופרות ישראליות בערב אחד:
"האדונית והרוכל" על פי ש"י עגנון למוסיקה

 מאת חיים פרמונט

"שיץ" על פי חנוך לוין למוסיקה מאת יוני רכטר

הפקות ענק של "טוסקה" מאת פוצ'יני

ו"כרמינה בורנה" מאת אורף

 בפסטיבל האופרה הבינלאומי במצדה


יצירות המופת האופראיות של כל הזמנים:

הפקות חדשות ומרעננות של

 "הספר מסוויליה" מאת רוסיני, "לה רונדינה"

 מאת פוצ'יני ו"נבוקו" מאת ורדי


שני סיורים בינלאומיים:

תיאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט עם הפקה ססגונית חדשה לאופרטה "הביידר" מאת קלמן

האופרה החדשה ממוסקבה בהפקה חדשה של 

"כלת הצאר" מאת רימסקי-קורסקוב

אופרה – מחול – מוסיקהעונת האופרה החדשה
את העונה תפתח הפקה חדשה של  האופרה "הספר מסוויליה"  מאת ג'ואקינו רוסיני בניצוחו של עומר מ. ולבר ובבימויה של קתרין טלבאך. האופרה הקומית האהובה של רוסיני על מעלליו של  המשרת פיגרו שמסדר את כל מה שרק מבקשים ממנו בחינניות רבה, עטופה בסיפור מסגרת של סיפור אהבה קסום בסגנון הקומדיה דל'ארטה. ההפקה חדשה המותאמת לקצב החיים הצבעוני והמטורף של המאה ה-21.
נובמבר 2014

הפקה חדשה ורבת משתתפים לאופרה הסוחפת "לה רונדינה" מאת ג'קומו פוצ'יני , בניצוחו של פרדריק שאזלן, בבימויו של ניקולא ז'ואל ובכיכובה של זמרת האופרה אנג'לה גאורגיו שתופיע בחלק מן המופעים , המספרת סיפור אהבה נוגה של אהבה בלתי ממומשת ומלאה באריות נפלאות באופרה שכולה מלאה בקסם הרומנטי.

ינואר 2015

האופרטה "הביידר" מאת אמריך קלמן בביצוע מרענן וססגוני  של תיאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט, בניצוחו של לסלו מקלארי ובבימוי של מיקלוש גאבור קרני. האופרטה מגוללת את סיפורו של נסיך הודי המתגורר בפריס,  מתאהב בשחקנית מקומית ואינו מוכן לחזור למולדתו לפני שיישא אותה לאישה. 

פברואר 2015


האופרה האלמותית  "שיקוי האהבה" מאת גאטנו דוניצטי חוזרת לבמה בהפקה ברוח ישראלית בבימויו של עמרי ניצן ובניצוחו של איב אבל המגוללת סיפור אהבה קסום על נמורינו המאוהב באדינה אך עד שהיא נעתרת לו היא נהנית להתעלל בו. נמורינו רוכש בכספו האחרון שיקוי אהבה והכל בא על מקומו בשלום.
מרס 2015

נבוקו , האופרה ה"יהודית" מאת ג'וזפה ורדי שהיא גם הצלחתו הראשונה של המלחין, בהפקה חדשה בניצוחו של דניאל אורן ובבימויו של סטפנו מצוניס די פראלפרה. נבוכדנצר מלך בבל פולש עם חיילותיו על בית המקדש, מעלה באש את ירושלים ומגלה את בני ישראל לבבל. שם הם שרים את מקהלת העבדים המרגשת. 

האופרה תוקרן בשידור חי במוקדים שונים ברחבי הארץ לכבוד שנת ה-30.

אפריל 2015

האופרה החדשה ממוסקבה חוזרת לישראל בסיור בינלאומי עם הפקה חדשה של אחת מהקלאסיקות הגדולות של הרפרטואר האופראי הרוסי: "כלת הצאר" מאת ניקולאי רימסקי קורסקוב, בבימויו של יורי אלכסנדרוב ובניצוחו של יבגני סמוילוב . סיפור של אהבה, תשוקה, קנאה, מרמה ורצח המוגש דרך המוסיקה הסוחפת של רימסקי קורסקוב.
מאי 2015

"עגנון עד לוין" – בכורה עולמית לשתי אופרות חדשות מקוריות:
בכורה עולמית לשתי אופרות ישראליות קצרות בערב אחד המפגיש על הבמה שניים מענקי הספרות הישראלית בסגנונות מוסיקליים מגוונים:
האדונית והרוכל , על פי סיפור של ש"י עגנון.
מוסיקה מאת חיים פרמונט , ליברית מאת צרויה להב
שיץ , על פי חנוך לוין
מוסיקה מאת יוני רכטר , ליברית מאת חנוך לוין בעריכת שמואל מלצר

שתי האופרות - בבימויו של עידו ריקלין .

יולי 2015פסטיבל האופרה במצדה – יוני  2015
הפסטיבל מתרחב השנה ויעלה שתי הפקות ענק: האופרה "טוסקה"  מאת ג'קומו פוצ'יני , שתוצג למרגלות המצדה בניצוחו של דניאל אורן ובבימויו של ניקולא ז'ואל  והיצירה "כרמינה בורנה"  מאת קרל אורף בניצוחו של איב אבל, היצירה הסוחפת תוצג בפירוטכניקה עיצובית ובהשתתפות מאות אמנים.
תאריכים: יוני 2015

אופרה לילדים וכל המשפחה.

גם בעונה הבאה תמשיך  הסדרה המצליחה שעת אופרה לילדים.
דורות של ילדים גדלו על הסדרה המתקיימת באכסדרת בית האופרה כשהילדים ישובים על שטיחים קרובים לבמה בקשר בלתי אמצעי עם האופרה לקטנטנים בעיבוד מיוחד לעברית ובביצוע זמרי מיתר אופרה סטודיו של האופרה הישראלית . בעונה הקרובה תעלה הסדרה את המופעים 

"הנזל וגרטל", "נישואי פיגרו", "חליל הקסם", "סינדרלה", "שיקוי האהבה", ו"תיבת ההפתעות של מוצרט".


מחול במשכן

עונת המחול הבאה בבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, מביאה עימה להקות ויוצרים המשקפים את עשיית המחול העכשווית הבינלאומית.
תכנית סדרת מחול במשכן:
הזמנה מיוחדת של האופרה הישראלית מהבלט הישראלי: מאדאם בטרפליי  בביצוע להקת הבלט הישראלי לכוריאוגרפיה של  סטנטון וולש.  בכורה עולמית לבלט המבוסס על האופרה הקלאסית של פוצ'יני. שילוב של סולני ורקדני הבלט הישראלי, תזמורת  וזמרת אופרה. שילוב מרתק של בלט ואופרה.
גרסה חדשה ל"פולחן האביב" בביצוע להקתה של מארי שווינאר מקנדה שזכתה לשבחים בארץ בביקורה האחרון לפני 7 שנים.
    
להקת דברה קולקר מברזיל תבצע את יצירתה החדשה טטיאנה המבוססת על הרומן "יבגני אונייגין" מאת פושקין ומביאה למרכז הבמה את הגיבורה הנשית שלו.

להקת המחול המודרנית סנקאי ג'וקו מיפן תופיע עם יצירתה טובארי לכוריאוגרפיה, רעיון ובימוי מאת אושיו אמאגאטסו. טובארי זוהי יצירה חדשה ובה שמונה רקדנים מבצעים יצירה רגשית שבמרכזה מעגל  החיים – מלידה למוות ועד ללידה מחדש. זוהי להקת המחול המודרני המובילה מיפן והיא שבה ארצה אחרי שנים רבות.

בלט ציריך יבצעו הפקה חדשה של הבלט הקלאסי  רומיאו ויוליה בליווי המוסיקה מאת פרוקופייב  לכוריאוגרפיה של כריסטאין ספוק בהשתתפותם של כ-75 רקדנים.                                     

להקת הנערים הרעים של המחול מארצות הברית יופיעו עם רוק דה בלט 2 מופעם החדש לצלילי המוסיקה של קניה ווסט, קולדפליי, ג'סטין טימברלייק, רובין ת'יק ואחרים.

להקתו של הכוריאוגרף הבריטי הבולט בסצינת המחול העכשווית אכרם חאן תופיע עם יצירתם  iTMOi   שהיא מחווה מיוחד ליצירתו של סטרווינסקי – "פולחן האביב" בגישה אסתטית ייחודית ובולטת.

להקת מומיקס מארצות הברית  ישובו לארץ עם יצירתם החדשה לוכד החלומות.

תיאטרון מחול הארלם-בלט הארלם המחודש, הזוכה לתחייה מחודשת והצלחה בקרב הקהל והמבקרים, חוזר ארצה עם תכנית חדשה לאחר ההצלחה הגדולה של הופעתו האחרונה כאן לפני שנתיים.

להקת בוריס אייפמן מרוסיה שבה ארצה עם שתי יצירות: רודן , up & down

בביצוע המופתי של רקדני הלהקה. הלהקה תופיע עם יצירה חדשה של אייפמן ותחזור עם היצירה "רודן" המוקדשת לחייו וליצירתו של האמן המפורסם.


סדרות המוסיקה
הסדרה הליטורגית
הסדרה הליטורגית בשיתוף עם התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור יבוצעו יצירות מופת ליטורגיות של גדולי המלחינים:
 הסימפוניה השנייה של מהלר בניצוחו של פרדריק שאזלן.
 משיח של הנדל בניצוחו של פרדריק שאזלן בהשתתפות האנסמבל הקולי הישראלי,
המתיאוס פסיון מאת באך בניצוחו של אנדרס מוסטונן, עם מקהלת הגברים הלאומית של אסטוניה ומקהלת הנשים אלרהיין של אסטוניה.
רקויאם המלחמה מאת בריטן בניצוחו של פרדריק שאזלן.

הסדרה הסימפונית
במסגרת הסדרה הסימפונית עם תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, יתקיימו תשעה קונצרטים סימפוניים מגוונים של מיטב המלחינים  עם מנצחים וסולנים מהארץ ומהעולם. ביניהם: דן אטינגר, קז'ישטוף פנדרצקי, דניאל אורן, ג'יימס גאד, עזיז שוחקימוב.

סדרת ג'אז במשכן
סדרת "ג'אז במשכן" תארח השנה שלושה מופעי בכורה בישראל
במופע הראשון בסדרה יתארח הזמר והיוצר חוזה ג'יימס  שהוא מהיוצרים הצעירים בג'אז העכשווי משלב במוסיקה שלו  תערובת של מקצבים ג'אזיים, פופ, מלודיות סול וגרוב שחור.

במופע השני יתארח החצוצרן האמריקאי הצעיר כריסטיאן סקוט הנחשב לאחד מהמוסיקאים הבולטים והחדשניים בג'אז העכשווי -יוצר מקורי שפורץ את גבולות הז'אנר המסורתי עם השפעות של רוק, היפ הופ.R&B   

המופע השלישי והאחרון יארח את הזמר הנודע  גרגורי פורטר, זוכה פרס הגראמי לשנת 2014 לאלבום הג'אז הווקלי הטוב ביותר (LIQUID SPIRIT) ומי שזכה לתואר משורר הנשמה וממשיך דרכו של גדול זמרי הג'אז נט קינג קול. זהו ביקור בכורה בישראל,ובמופע הוא יבצע עם רביעייה חומרים מיוחדים שכתב, עם נגיעות של גוספל סול ובלוז.

סדרת שבת של זהב

5 קונצרטים בשבת בבוקר, בליווי פסנתר ותלבושות ססגוניות:


תשע הסופרניות - חגיגה של הקולות הגבוהים ביותר –תוכנית חגיגית לפתיחת העונה עם האריות הנשיות  האהובות ביותר ממוצרט ועד פוצ'יני בביצוע זמרות סופרן דרמטי, לירי וקולטורה.

מנאפולי באהבה- יותם כהן בליווי אנסמבל מאסטר קוורטט בתכנית שכולה שירים נפוליטניים האהובים בכל הזמנים מ"סנטה לוצ'יה" ועד "בחזרה לסוריינטו "מ"או סולה מיו" ועד ל"פוניקולי פוניקולה".

למות מאהבה-הגיבורות הגדולות של ורדי ופוצ'יני- קונצרט שכולו אריות של הגיבורות של ורדי ופוצ'יני: ג'ילדה,  בטרפליי, מימי, ויולטה, טוסקה, אאידה ועוד.

נשמה רוסיתכשפושקין פוגש את צ'ייקובסקי - קונצרט ובמרכזו צ'ייקובסקי ופושקין עם קטעים מהאופרה הרוסית הגדולה בכל הזמנים: "יבגני אונייגין". עוד בתכנית אריות אהובות מאופרות מאת רימסקי קורסקוב, גלינקה, בורודין ומהאופרות הנוספות של צ'ייקובסקי כמו "יולנתה "ו"פיק דאם".

חגיגית קיץהלהיטים הגדולים בכל הזמנים- סיום עונה חגיגי עם אריות אהובות האופרות והאופרטות הפופולאריות בכל הזמנים: "כרמן",

"הספר מסוויליה", "דון ג'ובני", "האלמנה העליזה" וגם שירים ישראלים אהובים ולהיטי מחזות זמר.


סדרת "צלילי קסם"
גם בעונה הבאה תגיש ניצה שאול את הסדרה לילדים ולכל המשפחה
 "צלילי קסם" בעריכתה ובהנחייתה, בהשתתפות רקדנים, נגנים וזמרים. ברוח הסדרה יעסקו הקונצרטים בילדותם של גדולי המלחינים ובסגנונות המוסיקה השונים. העונה : באך, ברהאמס, סטרווינסקי, אופנבך. מופע סיום בלתי שגרתי ומיוחד המתייחס דווקא לגאון הקולנועי צ'ארלי צ'אפלין  המספר במוסיקה ריקוד ופנטומימה את  סיפורו של האיש הקטן והמצחיק ביותר בעולם.
nרה אופראית בימי ש
האופרה הישראלית - המשכן לאמנויות הבמה, שדרות שאול המלך 19, ת"א
מידע נוסף וכרטיסים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Translate

אודות שרית יוכפז

שמי שרית יוכפז.
אני עתונאית מזה עשרים וחמש שנים.
אני בוגרת אונברסיטת בר אילן תעודת הוראה, הסטוריה וספרות, והמכללה למנהל למדתי תקשורת..
בעלת תעודת עיתונאית של "אגודת העיתונאים תל אביב", ו"אגודת העיתונאים הממשלתית".
כתבתי בעיתונות ארצית, מגזינים לנשים ולתיירות, מקומונים ואתרי אינטרנט.
הגשתי מזה 10 שנים פינה ברדיו קול חי FM93 בנושא תיירות תרבות וארועים מיוחדים.
בהמשך למדתי גם לימודי תעודה רפואה משלימה, איפור מקצועי (כדי שיהיה לי רקע לכתוב בנושאים הללו).
הרצאתי בנושאי תקשורת ועיתונות.
מתנדבת בשעות הפנאי ל"אגודה למען העיוור", ל"נשות הדסה" -סניף נר הלילה ומתנדבת למשמר האזרחי.
אוהבת ים, ספורט, בעלי חיים והום סטיילינג.

המגזין של שרית

במגזין זה תוכלו למצוא המלצות למשפחה בנושאים הבאים: אופנה, טיפוח ויופי, אקססוריז, בריאות, צרכנות, חדש על המדף, ספרים, תרבות, הצגות, סרטים, תערוכות, תיירות, טיולים יפים, ספא, מסעדות, ולייף סטייל.

עקבו אחרי בגוגל+

התמונה שלי

עיתונאית .גרה בת"א ישראל מייל: sarit0404@yahoo.com
מופעל על ידי Blogger.

ארכיון המגזין

רשומות פופולריות