יום שישי, 18 בדצמבר 2015

גירושים מאוחרים-סדרת דרמה . הוזמנתי לסינמטיק לצפות בקרוב בערוץ 1 בטלויזיה מומלץ. מאת:שרית יוכפז


גירושים מאוחרים  
סדרת דרמה מאת רם לוי על פי ספרו רב המכר של א.ב. 
יהושע


הסדרה תשודר בימי חמישי, מיום 24.12 בשעה-21:00
בערוץ הראשון וHD

              מיני סדרת דרמה הכוללת שלושה פרקים ( 55 דקות לפרק)

חמש שנים לאחר שעזב את הארץ מגיע יהודה קמינקא, בן 63, לישראל על מנת להתגרש מאשתו , נעמי, המאושפזת בבית חולים לחולי נפש. בארצות הברית, מחכה לו אישה חדשה הנושאת ברחמה את תינוקו, ויהודה רוצה לקבל את הגט במהירות ולשוב אל חייו החדשים.

חמש שנים קודם לכן עמדה נעמי קמינקא במטבח הבית המשותף שלה ושל יהודה וצפתה בבעלה חותך ירקות לסלט. מתחת לאירוע היומיומי וחסר הייחוד הזה רחשו השדים ובעבעו הכעסים והתסכולים של זוגיות רבת שנים, ולפתע, ללא אזהרה מוקדמת, פרצו החוצה.

 הגעתי לסינמטק לצפות בסרט . האולם היה מלא.
יח"צ גלאי תקשורת.
ממליצה בחום.

יוצרים:

במאי : רם לוי
תסריט: גיא מאירסון ורם לוי
צילום :איתי מרום
עריכה:טניה שוורץ
מפיקים : רם לוי ואיתי תמיר
חברת הפקה: רם לוי תקשורת בע"מ

שחקנים ראשיים

דורון תבורי -              יהודה קמינקא
רונה לי- פז מיכאל-     נעמי קמינקא
שרה אדלר -              יעל קדמי
אלון דהן –                ישראל קדמי
רותם קינן -               אסי קמינקא    
אורטל אבנעים-         דינה קמינקא
אורי אלכסנדרוביץ -     יהלי קדמיפרק ראשון:

התחנה הראשונה במסעו הקצר של יהודה קמינקא בארץ היא דירתם של בתו יעל ובעלה ישראל קדמי שאפילו אשתו קוראת לו בשם משפחתו. קדמי הוא עורך-דין חד לשון ומהיר חימה, תזזיתי, בוטה וציני, נוהג להתעלל גם במזכירתו הכנועה. הוא האחראי לניסוח הסכם הגירושים בין יהודה לנעמי, דבר הגורם לחיכוכים רבים בינו ובין אשתו ושאר בני המשפחה. קדמי, מתפאר שכתב הסכם שיהיה דוגמה ומופת לכל הסכמי הגירושין עם פגועי נפש.
לעיניו של יהודה נחשף המשבר העמוק בו נמצאים קדמי ויעל, הורים לילד בן שבע ולתינוקת קטנה. כששניהם בבית נדמה שאם רק יודלק גפרור יבוא בעקבותיו פיצוץ ענק. קדמי יורק זעם ושנאה לכל עבר ויעל מתכנסת בתוך עצמה כנגד זעמו, מנסה להתמודד עם מטלות הבית הפשוטות ומתכננת בשקט בריחה.
מי שמתחבר אולי יותר מכולם אל יהודה הוא יהלי נכדו. שניהם נמנעים מעט מחברת אדם ולשניהם סודות אותם הם מנסים לשמר, אבל כולם יודעים אותם; אצל יהודה העובדה שעומד להיוולד לו תינוק באמריקה, אצל יהלי הסדינים הרטובים שהוא מוצא עצמו מתעורר בתוכם כל בוקר. שני הזכרים האבודים הללו מקבלים משימה נשית אחראית ומורכבת – לשמור על התינוקת בשעה שיעל וקדמי לא נמצאים בבית. המשימה מתגלה כגדולה על שניהם, ומי שהעניק להם את האחריות הוא מן הסתם חסר אחריות בעצמו. אבל כשהם מבלים לבדם בדירה בניסיון להרגיע תינוקת צורחת, נוצר קשר עז בין הסבא והנכד, יהודה וקדמי נוסעים לבית החולים לחולי נפש שבו מאושפזת נעמי – אשתו של יהודה - על מנת לחתום על הגט. סמוך לשער בית החולים, יהודה מגלה שלא יוכל להתמודד עם המפגש הצפוי עם אשתו. הוא נשאר בחוץ וקדמי נשלח למשימה לבדו.


פרק שני:

את היום הבא מבלה יהודה עם אסי, בנו הצעיר המשמש כמרצה להיסטוריה, ועם אשתו הצעירה והיפה, הצלמת דינה. המתח בין אסי ודינה בלתי נסבל. השניים לא שוכבים מזה זמן רב והם מנסים לטפול זה על זה את האשמה בכישלון מימוש האינטימיות שלהם. דינה, עובדת על תערוכה שתספר את סיפורה של חוטפת תינוקת, ולשם כך היא מצלמת תינוקות בהיחבא, תוך שהיא מרחיקה אותם מאימותיהם.
אסי, לעומת זאת עסוק במחקר יומרני על פשר ההיסטוריה. הוא מרגיש שהוא עומד על סף פענוח יסודות ההיסטוריה כדי לחסן את האנושות מפני המכות הצפויות לה. יהודה ודינה נוכחים בשיעור שלו שבו הוא מרצה בהתלהבות על התנועה האנרכיסטית ברוסיה של המאה התשע עשרה.
גם ההיסטוריה המשפחתית מחייבת חיסון מפני המכות הצפויות לה. גם אותן אפשר לנבא. האם ניתן למנוע את המהלכים הדטרמיניסטים החבויים במעמקי הDNA  המשפחתי. יהודה נוטל את בנו אסי, לביקור אצל נעמי בבית החולים לחולי נפש, בניסיון נוסף להביא אותה לחתום על הסכם הגירושים. מאז ומתמיד היה אסי המגשר והמפשר בין הוריו. עוד כשהיה ילד היו מביאים אותו אל מיטתם כדי שישפוט בינם, דבר שטירף את דעתו. כך גם כאן ועכשיו, השהות במחיצת הוריו שכל אחד מהם שקוע במעמקי טירופו, גורם לאסי המתוסכל לאבד את עשתונותיו, הוא מתפרץ על הוריו ומסתלק מן המקום.
את זעמו ואת זרעו פורק אסי במפגש מתסכל עם זונה, מפגש שאין בו הנאה וכולו נקמה – בהוריו, באשתו ובעצמו.


פרק שלישי:

חזרה לבית קדמי. בחדר הממ"ד מתהדק הקשר החם בין יהודה לנכדו יהלי. הם מנסים להתעלם ממה שמתרחש מעבר לדלת. יעל וישראל קדמי, הוריו של יהלי, מטיחים זה בזה דברים שלא נאמרו מעולם. יעל אוספת את חפציה ובורחת מן הבית. בריחה שכולה נקמה מרירה – מתוקה. אחריה היא תוכל לשוב ולחיות את חייה הישנים בכוחות מחודשים.
דינה ואסי נוסעים לחגוג את הסדר בבית הקדמים. באוטובוס, דינה חוקרת את אסי למעשיו אתמול, הוא מתחמק וחושף בפני דינה את תאוות האנרכיה שלו.
הסכם הגירושים בין יהודה ונעמי אשתו, עוקף את כל המהמורות שהמציאות מעמידה בפניהם. בניהולם של שני רבנים הליך הגירושים הסתיים. נעמי מבקשת מיהודה שיזמין את כל המשפחה לחגוג יחד איתה את ליל הסדר בבית החולים לחולי נפש.
בני המשפחה נפגשים בחדר האמבטיה של משפחת קדמי. מול התינוקת רקפת המשחקת במים נוצר רגע קטן של נחת. יהודה נוטל את התינוקת מהאמבטיה ומניח אותה בידיה של דינה.
ליל הסדר הנערך בבית החולים הוא מפגש בין שיגעון קליני שהרפואה הגדירה אותו ככזה, לבין זה של בני משפחת קמינקא. למרות כל הטירוף שסביבם, ואולי מעט בגינו, מתרחש משהו חדש בין יהודה לנעמי. מבעד לענני הכעס, האכזבה והאימה, נחשף הקשר העמוק שביניהם, רצון עז של שניהם להיטמע ולטבוע זו בזה.
בניסיון לאבד את עצמיותו ולהתאחד סופסוף עם אשתו לשעבר חולת הנפש, יהודה מזנק אל תהומות השיגעון והאבדון. ולא רק הוא.
הסדרה תשודר בימי חמישי, מיום 24.12 בשעה-21:00

בערוץ הראשון וHD

מומלץ. מרגש. אהבתי..חובה לראות.

כתבה: שרית יוכפז-עורכת חדשות תיירות ותרבות.

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Translate

אודות שרית יוכפז

שמי שרית יוכפז.
אני עתונאית מזה עשרים וחמש שנים.
אני בוגרת אונברסיטת בר אילן תעודת הוראה, הסטוריה וספרות, והמכללה למנהל למדתי תקשורת..
בעלת תעודת עיתונאית של "אגודת העיתונאים תל אביב", ו"אגודת העיתונאים הממשלתית".
כתבתי בעיתונות ארצית, מגזינים לנשים ולתיירות, מקומונים ואתרי אינטרנט.
הגשתי מזה 10 שנים פינה ברדיו קול חי FM93 בנושא תיירות תרבות וארועים מיוחדים.
בהמשך למדתי גם לימודי תעודה רפואה משלימה, איפור מקצועי (כדי שיהיה לי רקע לכתוב בנושאים הללו).
הרצאתי בנושאי תקשורת ועיתונות.
מתנדבת בשעות הפנאי ל"אגודה למען העיוור", ל"נשות הדסה" -סניף נר הלילה ומתנדבת למשמר האזרחי.
אוהבת ים, ספורט, בעלי חיים והום סטיילינג.

המגזין של שרית

במגזין זה תוכלו למצוא המלצות למשפחה בנושאים הבאים: אופנה, טיפוח ויופי, אקססוריז, בריאות, צרכנות, חדש על המדף, ספרים, תרבות, הצגות, סרטים, תערוכות, תיירות, טיולים יפים, ספא, מסעדות, ולייף סטייל.

עקבו אחרי בגוגל+

התמונה שלי

עיתונאית .גרה בת"א ישראל מייל: sarit0404@yahoo.com
מופעל על ידי Blogger.

ארכיון המגזין

רשומות פופולריות