יום שני, 15 בדצמבר 2014

לגעת באור 18/12 – 23/12 חנוכה במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים. וארועי חנוכה במרכז הרצל בירושלים. מאת: שרית יוכפז


לגעת באור
18/12 – 23/12
חנוכה במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים
מוזיאון המדע בירושלים מציע מגוון פעילויות, מיצגים ותערוכות בסימן אור צל ואש לכל המשפחה – והכל בכרטיס אחד!

   MakeLight  - תצוגה חדשה המשלבת יצירות אינטראקטיביות ייחודיות סביב טכנולוגיות אור
   מיצגי אור ענקיים אינטראקטיבים בשילוב מוזיקה
v   תערוכת משחקי אור וצל
   סדנאות בניה והתנסות לכל המשפחה
   הדגמות מדעיות בנושא אור ואש

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מציע לקראת חג החנוכה את 'לגעת באור' -  שלל פעילויות, תערוכות, מיצגים וסדנאות המתאימות לכל המשפחה. במהלך ימי החג יתקיימו במוזיאון מגוון רחב של פעילויות העוסקות בנושא אור, צל ואש ומתאימות לטווח רחב של גילאים.

תערוכת משחקי אור וצל:
התערוכה מעוצבת כביתו הפריזאי של פרופסור ארצ'יבלד צל- חוקר, חולם ואספן צלליות. בביתו של האספן מגלים המבקרים צללים מפתיעים, אקזוטיים ופואטיים והופכים לחוקרים בעצמם. בתערוכה עשרות מיצגים פעילים ועבודות של אמנים ישראליים מובילים המזמינים את המבקרים להתנסות עם צלליות, להגדיל, לשכפל, ליצור שכבות של צלליות, לתת לצללים לברוח או ללכוד אותם. חללי התערוכה חשוכים והאור היחיד נובע מהעבודות עצמן או מתאורה ממוקדת על המיצגים. התערוכה מתפרסת על כ-600 מ"ר ומעוצבת כוילה פריזאית. במהלך אירוע חנוכה יציג שחקן בדמותו של פרופ' ארצ'יבלד ,אשר יזמין את המבקרים לסיור מודרך בתערוכה.

MakeLight: רק בחנוכה!
תצוגה חדשה וייחודית רק לחג החנוכה המציגה יצירות אינטראקטיביות ייחודיות של יוצרים ומעצבים טכנולוגים העושות שימוש בטכנולוגיות אור (פתיחה: 18.12 ב21:00 נעילה: 27.12)

בין העבודות שיוצגו:
מטחנת האור  - שימוש בלדים ובחוויית התחושה של טחינת תבלינים
אמנות צל - - עבודה שנוצרה על ידי חברת  סטארפ אפ צעירה ודינמית, OpacO Art, המחברת בין אמנות לטכנולוגיה. העבודה עושה שימוש  בטכנולוגיה ייחודית המוגנת בפטנט, אשר מאפשרת לה לייצר פסלי צל בצורה אוטומטית ומשמשת כפלטפורמה בה האמן יכול לבטא את יצירותיו במושגים של אור וצל.
אור נוזלי - הקרנה של  צבעים פסיכודלים דרך סוגי נוזלים שונים.האור ומרכז גופינו מיצג שנוצר ע"י מרפאים בעיסוק העובדים באלי"ן -מרכז שיקומי לילדים ולנוער עם צרכים מיוחדים בירושלים. המיצג עוסק בחשיבות קו האמצע של הגוף בכל מישורי החיים -  

הפנימיים והרגשיים והסנסומוטוריים. ומאפשר לחוות את היציאה מקו האמצע והחזרה אליו ולחוש במעט מה קורה למי שעקב מגבלותיו חיפוש קו האמצע איננו קל עבורו. המיצג מאפשר למבקרים לעמוד או לשבת על בסיס נמוך שאיננו יציב, כשההימצאות בקו האמצע של גופם מדליקה אור לבן בחנוכיה הניצבת מולו (השמש). כל יציאה מקו האמצע, מפעילה חיישני צבע.

Shape- the Weather Station  - מיצג אינטראקטיבי המשתנה בהתאם לתנאי מזג האוויר. מיצג זה מורכב ברובו מאלומיניום ותאורת לד בשתי טמפרטורות צבע שונות ומשנה את צורתו בהתאם לערכים הנמדדים בחיישני טמפרטורה, לחות ולחץ.

מיצגי ענק: רק בחנוכה!
במהלך החג יוצגו במוזיאון מיצגי ענק  שיצגו בחשיכה המשלבים אורות ומוזיקה תוך יצירת מופע ייחודי לכל קטע מוזיקלי:
שנדליר – שנדליר לדים ענק אשר  נדלק ונכבה חליפות בשילוב מוזיקה בסגנונות שונים.
שדה פיקסלים – שדה של  מוטות  בגבהים שונים, שבקצה כל אחד מהם נורת לד. הלדים נדלקים וכבים לקצב מוזיקה שמושמעת להם.

סדנת בנייה  (מתנה לכל משתתף. כלול במחיר)
סביבון זורח – סביבון שמורכב ממשטח וציר. על גבי המשטח צובעים בעזרת מנגנון סיבובי עם צבעים שזורחים בחשיכה. סדנה ייחודית בהדרכתה של האמנית, נגה אל חסיד. הסדנה המודרכת תפעל בימים א-ג 21.12-23.12.
כרטיס מדליק – בנייה של כרטיס ברכה בעזרת בריסטול, לדים מנצנצים, סוללה ודבק מוליך. פעילות משעשעת, יצירתית, מעוררת דימיון.

סדנת התנסות:
"בישול" צלליות - במטבח תערוכת משחקי אור וצל מבקרים יוכלו ליצור "יצורי צל" מחומרים, אביזרים וכלים יומיומיים ולבחון את הצל שיוצרים ע"ג קיר המטבח. זוהי סדנת התנסות שלאחריה מפרקים את "היצורים" ומשאירים את האביזרים למבקרים הבאים.
פנס חושך -סדנה חווייתית מרתקת להורים וילדים (גילאי 5-10) המתקיימת בתנאי חושך . כיצד אנו רואים בלילה? אלו חושים אחרים פועלים כאשר חוש הראייה מוגבל? כיצד בעלי חיים מסתגלים לראייה בלילה? ועוד.

הדגמה מדעית 'על האש'- הדגמה מדעית בשיתוף הקהל המשלבת אש וחומרים כימיים שונים. כיצד ניתן ליצור אש צבעונית? בואו להדליק את "הסנה הבוער" וללמוד כיצד קוסמים שורפים נייר שנעלם כהרף עין, נדליק זיקוקי אש בתוך מים ואף ניצור טורנדו אש אימתי וענק.
בנוסף יתקיימו במוזיאון במהלך חג החנוכה:


  • הקרנת סרט בתלת מימד  'השונית האחרונה' (בתשלום נוסף. 10 ₪ )  
  • תערוכת 'המתמטיקה כאמנות' העוסקת במושגים מתמטיים כפי שבאים לידי ביטוי ביצירות אמנות מפתיעות במיוחד.
  • תערוכת צילומי סתיו 'פוטאז'-רשמי סתיו' –   צילומים המוצגים בדו ממד אך נותנים תחושה של תלת ממד.

*** 
רוצים לפגוש את הרצל, ללחוץ יד לגולדה ולהקשיב לז'בוטינסקי?
המועצה הציבורית להנצחת זכרו של בנימין זאב הרצל, במשרד ראש הממשלה, בשיתוף מרכז הרצל של ההסתדרות הציונית העולמית,
מזמינים את הקהל הרחב לשלל אירועים בחג החנוכה, במרכז הרצל בירושלים

*    במהלך חג החנוכה יתקיימו במרכז הרצל, טקסי הדלקת נרות ופעילויות מגוונות ומקוריות למגוון גילאים בניחוח היסטורי בניהם: סיורים ומפגשים חווייתיים לכל המשפחה.

*    ביקור במוזיאון הרצל - חוויה אורקולית מרתקת, המספרת בשפה עדכנית ורעננה על דמותו של הרצל כאדם וכמנהיג, החל מנעוריו המוקדמים כאירופאי בורגני ועד היותו מדינאי הפועל במסירות להגשמת החזון להקמת מדינה יהודית. הביקור כולל משחק "בינגו ציוני".

*    פתיחת תערוכת הקריקטורה והקומיקס "הרצל- חוזה אישי עם אמן הקומיקס, עמוס אלנבוגן.

*    מפגש עם יוצר הפנטזיה הדוקומנטרית על פי כתבי הרצל- "מבוקש צעיר משכיל ומיואש", האמן יפים ריננברג, שחקן ובמאי, ועם המאייר איליה קוץ.

אירועי חנוכה , יתקיימו  בתאריכים  18, 21, 22  בדצמבר 2014 במרכז הרצל בירושלים

במהלך חג החנוכה , הציבור הרחב מוזמן להשתתף בחוויה ייחודית ולזכות להעשרה חינוכית תוך כדי בילוי מהנה במרכז הרצל בירושלים. משפחות עם ילדים, בני נוער ואנשי חינוך, חיילים, סטודנטים, גמלאים, עולים חדשים ותיירים – כולם מוזמנים ליהנות מפעילויות המתאימות למגוון רחב של גילאים.  להכיראת מורשתו של הרצל באמצעות סיור חווייתי במוזיאון הרצל האורקולי וליהנות מתערוכה, הרצאות ומופעים אשר יפגישו את המבקרים עם דמויות מפורסמות בתנועה.

ביקור במוזיאון הרצל – מוזיאון הרצל הינו מרכז חינוכי ייחודי, המעניק מפגש חווייתי עם התנועה הציונית ומייסדה, בנימין זאב (תיאודור) הרצל. המוזיאון מעוצב ברוח צעירה ומודרנית, המספרת בשפה עדכנית ורעננה על דמותו של הרצל כאדם וכמנהיג, תוך שימוש באמצעים אורקוליים מרהיבים. המוזיאון חוויתי ומעשיר מחולק לארבעה חללים המתארים את התמורות שחלו בדרכו של חוזה המדינה, החל מנעוריו המוקדמים כאירופאי בורגני הנאמן למורשת האוסטרו-הונגרית ולתרבות הווינאית של המאה ה –19 ועד להיותו מדינאי מתוחכם, הפועל ומסור כל כולו להגשמת החזון ולהקמת מדינה יהודית עצמאית באדמת ארץ-ישראל.

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Translate

אודות שרית יוכפז

שמי שרית יוכפז.
אני עתונאית מזה עשרים וחמש שנים.
אני בוגרת אונברסיטת בר אילן תעודת הוראה, הסטוריה וספרות, והמכללה למנהל למדתי תקשורת..
בעלת תעודת עיתונאית של "אגודת העיתונאים תל אביב", ו"אגודת העיתונאים הממשלתית".
כתבתי בעיתונות ארצית, מגזינים לנשים ולתיירות, מקומונים ואתרי אינטרנט.
הגשתי מזה 10 שנים פינה ברדיו קול חי FM93 בנושא תיירות תרבות וארועים מיוחדים.
בהמשך למדתי גם לימודי תעודה רפואה משלימה, איפור מקצועי (כדי שיהיה לי רקע לכתוב בנושאים הללו).
הרצאתי בנושאי תקשורת ועיתונות.
מתנדבת בשעות הפנאי ל"אגודה למען העיוור", ל"נשות הדסה" -סניף נר הלילה ומתנדבת למשמר האזרחי.
אוהבת ים, ספורט, בעלי חיים והום סטיילינג.

המגזין של שרית

במגזין זה תוכלו למצוא המלצות למשפחה בנושאים הבאים: אופנה, טיפוח ויופי, אקססוריז, בריאות, צרכנות, חדש על המדף, ספרים, תרבות, הצגות, סרטים, תערוכות, תיירות, טיולים יפים, ספא, מסעדות, ולייף סטייל.

עקבו אחרי בגוגל+

התמונה שלי

עיתונאית .גרה בת"א ישראל מייל: sarit0404@yahoo.com
מופעל על ידי Blogger.

ארכיון המגזין

רשומות פופולריות