יום שלישי, 12 באוגוסט 2014

במסיבת עיתונאים שנערכה היום (יום ג' 12 באוגוסט) במסעדת Saint George ביפו, נמסרו פרטים על הסרטים והיוצרים העולים לשלב הגמר ב-18 קטגוריות שונות בתחרות "פרסי אופיר" של האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2014. מאת: שרית יוכפז

  האקדמיה  הישראלית  לקולנוע  וטלוויזיה
                                                                 יהודה ברקן קבל  פרס מפעל חיים  
הכרזה על המועמדים לפרסי אופיר של
האקדמיה הישראלית לקולנוע
ה- 25 במספר


                                                                           צילום: אליצור הראובני
חמשת העולים לגמר בקטגוריות קולנוע:
הסרט העלילתי, הסרט התיעודי הארוך והקצר
סרט הפרינג' והסרט העלילתי-קצר
הטובים ביותר
פרס על מפעל חיים ליהודה ברקן
ופרס על הישגים מקצועיים אלי ירקוני
במסיבת עיתונאים שנערכה היום (יום ג' 12 באוגוסט) במסעדת Saint George ביפו, נמסרו פרטים על הסרטים והיוצרים העולים לשלב הגמר ב-18 קטגוריות שונות בתחרות "פרסי אופיר" של האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2014.
36 סרטים עלילתיים, 48 תיעודיים ו-40 סרטים עלילתיים-קצרים משתתפים בתחרות "פרסי אופיר" של האקדמיה הישראלית לקולנוע לשנת 2014
איתן אבן, יו"ר האקדמיה, מסר: "בתחרות השנה משתתפים 36 סרטים עלילתיים, 40 סרטים עלילתיים-קצרים ו-48 סרטים תיעודיים, יבול של שנה מבורכת שלא הייתה כמוה. לא מדובר רק בכמות הכללית, אלא גם ברמת הסרטים הנפלאים. השנה, יש לנו תחרות קשה ביותר ואני מברך את הפיינליסטים בקטגוריות השונות.
השנה, היא השנה השנייה לקטגוריית הסרטים העלילתיים-הקצרים ושנה ראשונה לפיצול קטגוריית הסרטים התיעודיים לסרטים ארוכים (מעל שעה) ולקצרים, (עד שעה). עבודה רבה לחברי האקדמיה בצפייה בכל כך הרבה סרטים.
חלק מייעוד האקדמיה הוא לדאוג, באמצעות שידור הטקס ושידור קטעי סרטים – להביא למודעות הציבור את הסרטים החדשים שהופקו בארץ. סרטים שהעולם רעב לקבל לפסטיבלים יוקרתיים ולרכשם להפצה ואף להפיקם מחדש בלשונם ועל-ידי כישרונותיהם. כך בקולנוע וגם בטלוויזיה – הודות ליצירה המקורית, תדמית הקולנוע הישראלי, בעולם ובחו"ל עולה כל שנה.
בפסטיבל קאן השנה, יוצגה ישראל עם 5 סרטים: "גט" של שלומי ורונית אלקבץ, "בורג" של שירה גפן, "הרחק מהעדרו" של קרן ידעיה, "את לי לילה" של אסף קורמן ו"הגננת" של נדב לפיד שהתחרו במסגרות התחרויות השונות בפסטיבל. בנוסף, התבשרנו בימים אלי כי הסרט "מיתה טובה" של טל גרניט ושרון מיימון, התקבל לפסטיבל וונציה.
לצערי, חברי מועצת הקולנוע קבעו השנה תקנות חדשות תמוהות בהן ביטלו את תחום הפרסים הכספיים שהוענקו ליוצרים הזוכים ב"פרסי אופיר" והעבירו את קופת הפרסים לפסטיבלים בלבד.
להבדיל, זה המקום לברך את מפעל הפיס על הירתמו לסייע לסרט הזוכה בתחרות האקדמיה הנשלח לייצג את ישראל בקטגורית הסרט הזר בתחרות האוסקר.
תחרות האוסקר בלוס אנג'לס היא התחרות החשובה והיוקרתית בעולם.
בקטגוריית הסרט הזר מתמודדות כ-66 מדינות. מטבע הדברים התחרות היא קשה ונדרש מהמתמודדים להיעזר בשרותי יחסי ציבור יקרים כדי לקדם את מעמדו מול מדינות רבות ועשירות.  
מפעל הפיס יעניק לסרט הנבחר 150,000 ₪ במטרה לאפשר לו לקדם ולשווק את עצמו בתחרות האוסקר ברמה מקצועית ובתנאים שיווניים עם הסרטים האחרים עתירי האמצעים.
100,000₪ נוספים יוענקו לסרט אם ייכלל ב-5 הסרטים המועמדים לאוסקר בקטגורית הסרט הזר.
מתוך הזדהות והצדעה לדרום, השנה, החליטה הנהלת האקדמיה לקיים את טקס הענקת "פרסי אופיר" במשכן לאומנויות הבמה באשדוד.
בטקס שיתקיים ב-21 בספטמבר 2014 במעמד שרת התרבות גב' לימור ליבנת, ראש העיר דר' יחיאל לסרי, ובהשתתפות יוצרים רבים מתחום הקולנוע יוכרזו הזוכים הסופיים בכל הקטגוריות המועמדות לפרס.
הטקס יופק ע"י "הפקות תוצרת הארץ" ויועבר בשידור בערוץ 10.
פרס על מפעל חיים לשחקן, הבמאי, המפיק והתסריטאי יהודה ברקן

יהודה ברקן שיחק, ביים וכתב תסריטים לעשרות סרטים אהובים אשר הפכו לנכסי צאן ברזל של הקומדיה בקולנוע הישראלי.  
במהלך שנות השבעים ושנות השמונים שיחק בשורה ארוכה של סרטים  ישראליים אהובים בהם "לופו" ו"לופו בניו יורק", "כץ וקרסו", "צ'ארלי וחצי", "חגיגה בסנוקר", "בוא נפוצץ מיליון" ועוד. בין הסרטים הנוספים בהם הופיע ישנו הסרט "מלכת הכביש" שיצא לאקרנים בשנת 1971 בו שיחק לצד גילה אלמגור, סרטו של מנחם גולן משנת 1970 "הפריצה הגדולה" והעיבוד הקולנועי לספר "הוא הלך בשדות" שיצא לאקרנים בשנת 1967 בו שיחק ברקן לצד אסי דיין.
במהלך שנות השמונים החל ברקן לביים ולהפיק סרטי מתיחות, בהם "חייך, אכלת אותה", "ניפגש בחוף", "ניפגש בסיבוב", "מצלמה בלי בושה" ו"גברת תפתחי, זה אני". כמו כן במהלך שנות השמונים הפיק וביים סרטי דרמה קומיים שהבולטים שבהם סדרת סרטי "אבא גנוב" והסרט "נשיקה במצ"ח" שבו שיחק ברקן לצד מיכל ינאי.
בשנת 1999 שיחק בתפקידי משנה קטנים בסרטים "תסתכל לי בעיניים" ו-"צומת וולקן".
בשנת 2003 השתתף בסרט הדוקומנטרי "זהירות מצלמה" לצד נורית גפן וג'וזי כץ. בשנת 2004 שיחק בסדרת הדרמה "אהבה בשלכת" לצד ליא קניג בערוץ 1. החל מ-2010 מגלם את מאיר רוטנברג לצד יוסי מרשק ועלמה זק בסדרת הדרמה שיצרה קרן מרגלית "פלפלים צהובים". ב-2011 השתתף בסדרה "החברים של נאור" כשהוא בתפקיד פרשן הסנוקר בפרק הוקרה לסרט "חגיגה בסנוקר".

לאחר חזרתו בתשובה עבר ברקן ליצירת סרטים חרדיים,
 כגון "גבורתו של ילד", "כל יהודי זהב"; וסרט המספר על חזרתו בתשובה "מאבא גנוב לאבא שבשמיים".
 פרס על הישגים מקצועיים יוענק לאיש-הקול אלי ירקוני
השנה, הנהלת האקדמיה החליטה להעניק את הפרס על הישגים מקצועיים לאיש-הקול אלי ירקוני.
שהיה שותף פעיל בתעשיית הקולנוע ב 50 השנים האחרונות בתחום הפסקול.
רצ"ב העולים לשלב הגמר בקטגוריות הפרס השונות
בתחרות "פרסי אופיר" האקדמיה לקולנוע לשנת 2014


"גט", אלקבץ0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Translate

אודות שרית יוכפז

שמי שרית יוכפז.
אני עתונאית מזה עשרים וחמש שנים.
אני בוגרת אונברסיטת בר אילן תעודת הוראה, הסטוריה וספרות, והמכללה למנהל למדתי תקשורת..
בעלת תעודת עיתונאית של "אגודת העיתונאים תל אביב", ו"אגודת העיתונאים הממשלתית".
כתבתי בעיתונות ארצית, מגזינים לנשים ולתיירות, מקומונים ואתרי אינטרנט.
הגשתי מזה 10 שנים פינה ברדיו קול חי FM93 בנושא תיירות תרבות וארועים מיוחדים.
בהמשך למדתי גם לימודי תעודה רפואה משלימה, איפור מקצועי (כדי שיהיה לי רקע לכתוב בנושאים הללו).
הרצאתי בנושאי תקשורת ועיתונות.
מתנדבת בשעות הפנאי ל"אגודה למען העיוור", ל"נשות הדסה" -סניף נר הלילה ומתנדבת למשמר האזרחי.
אוהבת ים, ספורט, בעלי חיים והום סטיילינג.

המגזין של שרית

במגזין זה תוכלו למצוא המלצות למשפחה בנושאים הבאים: אופנה, טיפוח ויופי, אקססוריז, בריאות, צרכנות, חדש על המדף, ספרים, תרבות, הצגות, סרטים, תערוכות, תיירות, טיולים יפים, ספא, מסעדות, ולייף סטייל.

עקבו אחרי בגוגל+

התמונה שלי

עיתונאית .גרה בת"א ישראל מייל: sarit0404@yahoo.com
מופעל על ידי Blogger.

ארכיון המגזין

רשומות פופולריות