יום חמישי, 25 ביוני 2015

ביום חמישי, 25 ביוני 2015, ייערכו אירועי "לילה לבן אירופה" בתל אביב יפו, מומלץ. מאת: שרית יוכפז קוראים יקרים  : חלק מאירועי התיירות,בתל אביב 


אירועי "לילה לבן אירופה" 2015 יעמדו בסימן מחווה לתרבות אירופה,
צילום:עירית תל אביב שרונה המושבה הטמפלרית

בשעות: 19:00 | 20:00 | 21:00 | 22:00

סיור מרתק במושבה הטמפלרית שנוסדה בשנת 1871, כ-40 שנה לפני הקמת תל-אביב! סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות בסיס הקריה, ויוצא כעת לראשונה לאוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול, שהפך ללשכת שר האוצר; בית העם והשעון; בית הבד.

לילה לבן בשוק הפשפשים

הרכבים מוסיקליים, תאטרוני רחוב


שוק הפשפשים, יפו בשעות: 21:00 – 01:00

פופ אפ פארק בנווה שאנן

פארק עירוני דמיוני – ללילה אחד בלבד - בלב האורבני הקשוח של מתחם התחנה המרכזית

ערב של אמנות ואקטיביזם עירוני ב'פארק השלכת', למרגלות התחנה המרכזית החדשה

חוויה תוססת של מוסיקה חיה, מיצגי אמנות, סדנאות בילוי ורביצה - פינה לנוח בה במקום הכי בלתי צפוי בתל-אביב.


BUS/TOP - מיצג סנפלינג משתף קהל מפסגת התחנה המרכזית 

רחוב סלמה פינת רחוב השלכת בסמוך לתחנה המרכזית החדשה בשעות 20:00 - 01:00

סיורים של מינהלת עיר עולם ותיירות

חוויה תל-אביבית 

סיורים ליליים מרתקים ברחבי העיר,

הכרות עם האנשים, הסיפורים והמקומות המיוחדים.

בהרשמה מראש

מרכז המידע לתייר טל. 03-5166188 (שלוחה 1)

גרפיטי בדרום תל אביב

בשעות: 20:00 | 22:00

איזה רחוב הוא המקושט ביותר בתל-אביב? ומהו הרחוב שהפך לבית קברות של יצירות אמנות? במבוך הנגריות והמוסכים של שכונת פלורנטין נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מי הם אמני הרחוב, מה הם רוצים להגיד, למה זה כל כך דחוף להם ומה זה בכלל גרפיטי?

בוהמה וצלילים בעיר הלבנה

בשעה: 22:00

סיור מוסיקלי המלווה את התפתחות הזמר העברי משנות ה- 50 וה- 60. בסיור נתוודע לשחקנים וזמרים מהשורה הראשונה, שהתגוררו במתחם הבימה, בהם אהרון מסקין ורפאל קלצ'קין. נתוודע לאהבות אסורות ולאכזבות אשר היו נחלתם של כמה וכמה מדיירי השכונה המפורסמים. הסיור מלווה בשירים ובסיפורים מצחיקים מכל התקופות.

לב העיר

בשעה: 22:00

השכונה שזכתה לשם "לב תל-אביב" החלה להיבנות עוד בשנות ה-20 של המאה הקודמת. בסיור נברר מהו הבית האדום, מה הסיפור מאחורי בית הפגודה, מה עשה מלך בלגיה בשכונה ואיזו פעילות סודית התרחשה במגדל המים ברחוב מזא"ה. מסלול הסיור עבור ברחובות: נחמני, אחד העם, קרל נטר, מזא"ה וכיכר המלך אלברט.


שדרות רוטשילד - השדרה כמוזיאון אדריכלי פתוח

בשעות: 19:00 | 21:00

מוזאון פתוח, המקיף את התפתחות סגנונות הבנייה השונים - מאחוזת בית, דרך שנות העשרים האקלקטיות, לעבר הסגנון הבינלאומי של שנות ה- 30 ועד למגדלי שנות ה-2000.

סמטאות קסומות - נווה צדק ומתחם התחנה

בשעה: 21:30

סיפורה של השכונה, שהפכה משכונת עוני מתפוררת לאחת הדוגמאות המרשימות ביותר לשימור, ושבתיה מספרים את סיפור הקמתה. הסיור יעבור בין הרחובות הציוריים ויספר את סיפורן של משפחות שלוש, רוקח, גוטמן, אמזלג, הרב קוק ואחרים בשילוב סיפורי אהבה שהתרחשו בשכונה. הסיור כולל ביקור בתחנת הרכבת הראשונה בעיר.

נווה שאנן

בשעה: 19:00

מכפר חקלאי לחצר האחורית של העיר. ומה מחר – אולי שכונה של בוהמה, מסחר והיי-טק? איך הפכה השכונה למרחב עירוני שנוי במחלוקת ומה צופן לה העתיד? נתחיל את הסיור בתחנת החשמל הראשונה של תל-אביב, נשמע איך ולמה הוקמה השכונה, על קווי המתאר שלה ומבנים מיוחדים וסביבותיה. נפסע לכוון 'הרציפים' הידועים של התחנה המרכזית ונצפה אל בית ה'באר' המפואר מתקופת היות האזור פרדס. נגיע ל'קולנוע מרכז' המפורסם, נתהלך במדרחוב הנעלים ונראה את המציאות של מגוון הקהילות המאכלסות את השכונה. נסיים בגינת לוינסקי ובה נפרט את התכנון העתידי של השכונה.

שכונת התקווה

בשעות: 19:00 | 21:00

סלסולי שחרית בוקעים בכל בוקר מ-72 בתי הכנסת הפזורים ברחובות השכונה הוותיקה, ומקשטים אותה, לצד שיפודיות ותיקות, פאצ'ה, סמבוסק וסושי. נסייר בשכונה ונכיר את סיפורי המשפחות הוותיקות והחדשות, את הפרלמנט בחמארה של אזולאי ואת השחקנים של יורם לוינשטיין. נתוודע אל השכונה צבעונית, החמה והאוהבת - שכונת התקווה.

סיפורי אהבה בתל אביב הקטנה

בשעות: 20:00 | 22:00

בין הסמטאות אפשר עדיין לשמוע הדי סיפורים עתיקים: סיפורי האהבה הגדולים, הרומנים המסעירים והבגידות האסורות, שהפכו חלק מסיפורה של נווה צדק. נלך בעקבות שלוש, רוקח, עגנון ואחרים, נקרא את מכתבי האהבה שנשלחו, נשיר את שירי האהבה שנכתבו, ונתאהב גם אנחנו בשכונה המרתקת הזו.


בית פרס לשלום - הסיור שישאיר אתכם אופטימיים וצעירים לנצח

בשעות: 21:00

בית פרס לשלום - אייקון ארכיטקטוני בעל שם עולמי ומרכז של עשייה למען שלום וסובלנות. במהלך הסיור נשמע סיפורים מאחורי הקלעים מחייו של שמעון פרס, החל מימי עבודתו לצד דוד בן גוריון ועד היום, בליווי פריטים מארכיונו הפרטי הנמצא בבית. נבחן מקרוב את העיצוב הייחודי ומעורר ההשראה של הבית וניגע בעשייה המרובה של מרכז פרס לשלום.


שלוש משוררות, אינספור אהבות ועיר אחת

בשעות: 19:00 | 21:00

'מהי אהבה?' שואל כל אומן, יוצר ומשורר. לאה גולדברג, דליה רביקוביץ' ויונה וולך כתבו תשובות רבות ומגוונות לשאלה זו. השלוש, שחיו ויצרו באותה שכונה הקרובה לים מציעות אפשרויות ייחודיות להבנת הרגש הזה. בסיור נספר על החיים הפואטיים והפרטיים של כל אחת והיחסים המורכבים בינן לבין עצמן. כיצד ביטאה כל אחת את אהבתה? למי כתבה ולמה? סיור מלווה בהקראת שירים. בעזרתם נצלול לעולמן החבוי, המורכב והקסום של שלוש הנשים המרתקות.

פלורנטין 

בשעות: 20:00 | 22:00

איך לבחור שופר ומה בין מטחנת בשר למנורת קריאה? איפה מונצח רצח רבין ולמה אין קיר לבן אחד בכל השכונה? בואו להכיר את הפינות החבויות של שכונת פלורנטין. בסיור נכיר מקרוב את סיפורה של השכונה המרתקת, סיפורים מן העבר המפואר של רחוב הרצל, הדמויות והאנשים שמרכיבים אותה לפסיפס אנושי, וכיצד היא משנה אות אופייה בשנים האחרונות. בדרך נראה ציורי גרפיטי מפורסמים, נקודות תרבות, מועדונים, בתי עסק מעניינים, את הגינה החברתית ועוד.

 יפו 

בשעות: 19:00 | 21:00

סיור מרתק בעקבות האנשים שפעלו ביפו והטביעו את חותמם: סיפור האהבה של אנדרומדה ופרסאוס, הצייר נחום גוטמן, יוסף מויאל ומגדל השעון, אריס סאן ותחילתה של המוסיקה הים תיכונית בארץ, נפוליאון כובש העיר, אבו נבוט בונה העיר ועוד רבים אחרים. לאורך סמטאות יפו העתיקה, דרך כיכר השעון, המסגד של אבו נבוט ועד גן הפסגה.


מרכז המבקרים שרונה - הקריה

ביקור מודרך במרכז המבקרים של שרונה-הקריה

המוזאון שוכן בבית משפחת באלדנהופר הטמפלרית שנבנה ב-1905 ושימש, לאחר קום המדינה, לשכת שר המשטרה והמעוטים. במוזאון מוצג סיפור המושבה שרונה משלהי המאה ה-19 ועד היום - סיפור המושבה, תקופת המנדט, המאבק לעצמאות, הקמת צה"ל וקרית הממשלה וכן מוצגות תכניות השימור והפעילות הציבורית למאבק על שרונה.

שעות הפעילות: 19:00 - 22:00, סיור יצא בכל שעה עגולה (סיור אחרון בשעה 21:00). מוגבל ל- 50 איש בסיור.

מחיר מיוחד בלילה הלבן: 15 ₪

מרכז המבקרים שרונה, רח' אלברט מנדלר 14

סיור בהמנהרה הטמפלרית

סיורים קצרים במנהרה התת קרקעית, המתפתלת לאורך כ-100 מטרים ובעומק חמישה-שבעה מטרים מתחת לפני האדמה. המנהרה נחצבה בסלע כורכר על ידי הטמפלרים לפני כ-120 שנים וככל הנראה שימשה להעברת חביות יין בין אגפי היקב.

שעות הפעילות: 19:00 - 22:00, סיור יצא בכל חצי שעה (סיור אחרון ב-21:15). מוגבל ל- 49 משתתפים בסיור.

מחיר כניסה במיוחד ללילה הלבן: 5 ₪.

המנהרה הטמפלרית, רח' דוד אלעזר 27


פרטים נוספים: 03-6048434, 03-6049634, באתר המועצה לשימור אתרי מורשת 


בית בן-גוריון והמכון למורשת בן-גוריון – סיורים בבית בן גוריון

סיורים מודרכים בבית בן-גוריון יצאו בכל שעה עגולה (החל מ- 19:00 סיור אחרון ב- 23:00).

שעות הפעילות: 19:00 - 24:00.

ללא תשלום.

*     תהנו מתל אביב עיר ללא הפסקה.

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Translate

אודות שרית יוכפז

שמי שרית יוכפז.
אני עתונאית מזה עשרים וחמש שנים.
אני בוגרת אונברסיטת בר אילן תעודת הוראה, הסטוריה וספרות, והמכללה למנהל למדתי תקשורת..
בעלת תעודת עיתונאית של "אגודת העיתונאים תל אביב", ו"אגודת העיתונאים הממשלתית".
כתבתי בעיתונות ארצית, מגזינים לנשים ולתיירות, מקומונים ואתרי אינטרנט.
הגשתי מזה 10 שנים פינה ברדיו קול חי FM93 בנושא תיירות תרבות וארועים מיוחדים.
בהמשך למדתי גם לימודי תעודה רפואה משלימה, איפור מקצועי (כדי שיהיה לי רקע לכתוב בנושאים הללו).
הרצאתי בנושאי תקשורת ועיתונות.
מתנדבת בשעות הפנאי ל"אגודה למען העיוור", ל"נשות הדסה" -סניף נר הלילה ומתנדבת למשמר האזרחי.
אוהבת ים, ספורט, בעלי חיים והום סטיילינג.

המגזין של שרית

במגזין זה תוכלו למצוא המלצות למשפחה בנושאים הבאים: אופנה, טיפוח ויופי, אקססוריז, בריאות, צרכנות, חדש על המדף, ספרים, תרבות, הצגות, סרטים, תערוכות, תיירות, טיולים יפים, ספא, מסעדות, ולייף סטייל.

עקבו אחרי בגוגל+

התמונה שלי

עיתונאית .גרה בת"א ישראל מייל: sarit0404@yahoo.com
מופעל על ידי Blogger.

ארכיון המגזין

רשומות פופולריות