יום שלישי, 11 באוגוסט 2015

אירועי שנת 'הקהל' בסימן האחדות והשיוויון חוויות קיציות מרתקות לכל המשפחה באתרים הקסומים של הרובע היהודי בירושלים. מומלץ. מאת שרית יוכפז

אירועי שנת 'הקהל' בסימן האחדות והשיוויון
חוויות קיציות מרתקות לכל המשפחה באתרים הקסומים של הרובע היהודי בירושלים


בואו למסע בזמן בן 2000 שנה עם הכוהנים ועולי הרגל', עזרו לבנות את ירושלים בעזרת אבני ספוג ענקיות; חפשו את המטמון בגן הארכאולוגי במורדות הכותל המערבי; ותהנו מאפליקציה חדשה שתהפוך את הביקור לחוויה בלתי נשכחת.

הידעתם מהי שנת 'הקהל'?  מדי שבע שנים,  בסוף שנת שמיטה, התאספו איש ואישה, ילד וילדה, אל בית המקדש בירושלים.  בטקס מרגש ובמעמד מיוחד התקהלו בני ישראל יחד כסמל לאחדות ושוויון, לשמיעת פסוקי תורה מפי המלך.
משנת 1945 מתקיים מעמד 'הקהל' בישראל ברציפות מדי שבע שנים בחוה"מ סוכות.

השנה, על פי החלטת ממשלה, הוחלט על קיום "שנת הקהל" בסימן לאחדות ושוויון, במטרה לאחד את העם, ילדים ומבוגרים לחבר בין כל המגזרים והקבוצות במדינה. במהלך השנה יתקיימו מספר אירועים במסגרת שנת ה"הקהל", כאשר כבר באוגוסט יפתחו את חגיגות שנת הקהל.

במהלך אוגוסט בימים א'- ה' בין השעות 11:00-18:00 יתקיימו אירועים ופעילויות לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים בעברית ובאנגלית.מה באירועים?

החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי מזמנת לכם חווייה משפחתית הכוללת ביקור בשוק עתיק משוחזר עם בעלי מלאכות קדומות, בנייה מחדש של ירושלים בעזרת אבני ספוג ענקיות, עלייה לרגל וחפש את המטמון בין העתיקות בגן הארכיאולוגי לרגלי הכותל המערבי וביקור מיוחד לילדים באתרי הרובע היהודי.
להיכנס למקום הקריר בירושלים, הרובע ההרודיאני ולחוות באמצעות סיור מומחז עם שחקנים את דמויות העבר.
להנות מחווייה אורקולית בקיר ווידאו ענק הסוקר 2000 שנות היסטוריה ותרבות יהודית ולענות על חידות באמצעות אפליקציה, לבקר בבית השרוף וליהנות ממיצג אור קולי המעביר את סיפורה של משפחת כוהנים בזמן המרד וחורבן בית המקדש, לבקר בבית הכנסת המפואר 'החורבה' להכיר את סיפורו הייחודי של בית הכנסת שהוקם במאה ה-19 ולעלות לאחת מנקודות התצפית המרהיבות על ירושלים העתיקה ב360 מעלות.


                                  צילום:   יח"צ
הגן הארכיאולוגי – לחפש את המטמון, שוק משוחזר עם שחקנים מחופשים לעולי רגל, אמנים, סוחרים ועוד
במקום שבו לכל אבן סיפור וכל סיפור הוא מזכרת מחכות לילדים אבני ספוג ענקיות בעזרתן יוכלו 'לבנות' את ירושלים שלהם. בין העתיקות והמוצגים טמון מטמון אותו יוכלו למצוא המבקרים בעזרת דף חידות וסתרים. ברחבה הגדולה של הגן, על מדרגות 'חולדה' אפשר לשמוע מה חדש מפיהם של עולי הרגל שהגיעו להר הבית ולבקר ברחוב ובשוק עתיק משוחזר בדיוק כמו פעם ולפגוש אמני מלאכות קדומות שהציעו מרכולתם לעולי הרגל בדיוק כמו אז. לחובבי הגאדג'טים בגן הארכיאולוגי ניתן יהיה להינות ממשחק אינטראקטיבי בסגנון חפש את המטמון  בשם "יש לאן", משחק הנושא בחובו שאלות אינטראקטיביות ותשובות שיובילו את השחקנים למסלול מרתק בגן.
סיור מודרך בגן ייצא כל שעה עגולה.  29 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד.

רוצים לפגוש כוהנים ולהכיר מקרוב איך חיו עשירי העיר? הצטרפו למסע בזמן ברובע ההרודיאני...
במקום הכי קריר (מקורה וממוזג) ברובע היהודי, נמצאות העדויות הגדולות ביותר לירושלים של פעם היא שכונת בתי הכוהנים המכונה גם 'הרובע ההרודיאני'. סיור תיאטרלי מיוחד ייקח את האורחים אל מתחת לפני האדמה, אל החדרים הכי פרטיים בהם יפגשו את הכוהנים - תושבי ירושלים העתיקה והאמידה, את המורדים וגם את פשוטי העם. המסע בזמן יכלול הצצה אל המקוואות והמרחצאות, כלי המטבח העשירים והפסיפסים המרהיבים בבתיהם של חשובי הדור.
סיור תיאטרלי ייצא בשעות 11:00, 13:00, 15:00 ו-17:00.  20₪ למבוגר, 10₪ לילד.

בבית הכנסת "החורבה"- העתיק והמפורסם, שנבנה לראשונה במאה ה 18 ומאז נחרב ונבנה כ-3 פעמים יתקיימו סיורים מודרכים כולל תצפית מדהימה על ירושלים העתיקה. 20₪ למבוגר, 10 ₪ לילד.

ב"בית השרוף" (בית מגורים מתקופת בית שני שנחרב בשריפה הגדולה בימי המרד הגדול) ניתן לצפות במיצג אור קולי המעביר את סיפורה של משפחת כוהנים בזמן המרד וחורבן בית המדרש. 29₪ למבוגר, 15₪ לילד.

                                         you tube
אפליקציית Camhere  החדשה:

לרגל שנת 'הקהל' הושקה אפליקציה תיירותית חדישה - : Camhere מצלמה מבוססת מיקום שתוכל לתת למבקר אינפורמציה חשובה: לעולם לא תשכחו היכן ביקרתם כיוון שבאמצעות האפליקציה תוכלו לראות את המיקום המדוייק גם כשתדפיסו את התמונות ותרצו לשלוח לחברים ובמקום לספר ולענות על אין ספור שאלות ולתת פרטים על האתרים התמונה תספר הכל: איך מגיעים, עלויות ומה אטרקטיבי במקום.


אתרי הרובע היהודי הם הראשונים להשתמש באפליקציה  ובכך מאפשרים למבקר באתרי הרובע ליהנות מחוויה מיוחדת שלהצטלם ולהעביר אינפורמציה בעזרת התמונה מבלי להתאמץ. כי על גבי התמונה מופיעים פרטי המקום בו הצטלמת עם אייקון וויז שיוכל לכוון אותך ולחזור למקום בו היית או לתת למכריך הזדמנות להגיע למקום בו אתה מטייל, בתמונות מאתרי הרובע יופיעו על התמונה גם אתר אינטרנט ועוד פרטים מעניינים.

כרטיס כניסה משולב ומוזל ל-3 אתרים הכולל גם תצפית מרהיבה יעלה 40₪ למבוגר, 30₪ לילד,
כרטיס משפחתי 160 ₪ לזוג + ילדים  (לפי תעודת זהות ללא הגבלה במספר הילדים)

בנוסף לסיורים הרגילים, יתקיימו בארבעה מועדים סיורי סליחות בשילוב הופעות. הופעה בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון + סיור סליחות של שעה וחצי במרכז דוידסון הכולל גם חוויה וירטואלית. מספר המקומות מוגבל בהזמנה מראש בלבד.. המופעים יחלו בשעה 21:00 בגן הארכיאולוגי ומיד לאחריו סיור סליחות.
9/9- ברי סחרוף
10/9- דוד ד'אור
16/9- האחים זוארץ
17/9- שלמה גרוניך ומיכל אדלר
לפרטים נוספים ולהזמנות : תיירות הרובע היהודי, *4987 או בפייסבוק'אירועי הקהל ברובע היהודי'

 

סיורי קבוצות מידי ערב החל מ16/8 וסיורים לבודדים ב- 16/09 | 20/09 | 21/09

סיורי סליחות בשילוב הופעות בגן הארכיאולוגי  9/9/ ברי סחרוף | 10/9 דוד דאור |
 16/9 האחים זו ארץ | 17/9 שלמה גרוניך ומיכל אדלר


פרטים נוספים בטלפון *4987 ובפייסבוק 'תיירות הרובע' 

מומלץ בחום -חוויה.

כתבה: שרית יוכפז.
צילום: דיויד יוכפז

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Translate

אודות שרית יוכפז

שמי שרית יוכפז.
אני עתונאית מזה עשרים וחמש שנים.
אני בוגרת אונברסיטת בר אילן תעודת הוראה, הסטוריה וספרות, והמכללה למנהל למדתי תקשורת..
בעלת תעודת עיתונאית של "אגודת העיתונאים תל אביב", ו"אגודת העיתונאים הממשלתית".
כתבתי בעיתונות ארצית, מגזינים לנשים ולתיירות, מקומונים ואתרי אינטרנט.
הגשתי מזה 10 שנים פינה ברדיו קול חי FM93 בנושא תיירות תרבות וארועים מיוחדים.
בהמשך למדתי גם לימודי תעודה רפואה משלימה, איפור מקצועי (כדי שיהיה לי רקע לכתוב בנושאים הללו).
הרצאתי בנושאי תקשורת ועיתונות.
מתנדבת בשעות הפנאי ל"אגודה למען העיוור", ל"נשות הדסה" -סניף נר הלילה ומתנדבת למשמר האזרחי.
אוהבת ים, ספורט, בעלי חיים והום סטיילינג.

המגזין של שרית

במגזין זה תוכלו למצוא המלצות למשפחה בנושאים הבאים: אופנה, טיפוח ויופי, אקססוריז, בריאות, צרכנות, חדש על המדף, ספרים, תרבות, הצגות, סרטים, תערוכות, תיירות, טיולים יפים, ספא, מסעדות, ולייף סטייל.

עקבו אחרי בגוגל+

התמונה שלי

עיתונאית .גרה בת"א ישראל מייל: sarit0404@yahoo.com
מופעל על ידי Blogger.

ארכיון המגזין

רשומות פופולריות